help_outline
Kontakt

Tel: +421908306558
Veľký Meder
Promenádna 2107/10
932 01 Veľký Meder
Slovakia

Dermatokozmetika

Lekárske ošetrenie pomocou metódy HIFU

Podstatou techniky HIFU je, že sa nechirurgicky, pomocou riadeného ultrazvuku vysielajú impulzy – tepelné koagulačné body, ktoré siahajú do viacerých vrstiev kože, a to od povrchových vrstiev pokožky až do podkožného tkaniva a hlbokého podporného tkaniva. V hĺbke tkaniva sa vytvára teplo. Teplo, ktoré sa hromadí, spôsobuje niekoľko menších zranení pokožky. Výsledkom je, že telo produkuje kolagén a elastín pre zahojenie poranení, takže pokožka sa obnovuje a napína. Po zákroku metódou HIFU sa výsledky objavujú nepretržite po dobu 2 až 3 mesiacov, ale pokožka sa obnovuje ešte niekoľko mesiacov po zákroku. Výsledky zvyčajne pretrvávajú jeden a pol roka, potom je potrebné zákrok opakovať.

Účinok liečby je založený na regeneračnej schopnosti pokožky, preto je zrejmé, že u mladších zákazníkov vieme dosiahnuť viditeľnejšie výsledky. U nich je produkcia kolagénu a elastínu v pokožke vyššia. Ideálnym klientom je teda veková skupina 35 – 40 rokov, dostačujúci je jeden zákrok ročne. Na dosiahnutie podobných výsledkov vo veku nad 40 rokov sú potrebné 2 zákroky a pre vekovú skupinu 50 – 60 rokov sú potrebné 3 zákroky ročne, s trojmesačnými prestávkami. Fajčiari a pokožka vystavená slnečnému žiareniu reagujú na zákrok horšie. Je dôležité, aby si zákazník nestanovil nereálne očakávania, pretože podstata omladenia pokožky tváre s pomocou metódy HIFU spočíva v prirodzenom omladení pokožky. Chirurgické omladenie tváre je v porovnaní s metódou HIFU príliš viditeľné a neprirodzené. Nedá sa porovnať s výsledkami dosiahnutými pomocou HIFU.

HydraFacial – OxyJet ošetrenie

Systém HydraFacial a OxiJet je moderný neinvazívny spôsob rejuvenizácie pokožky tváre. Účinnosť tohto zákroku potvrdzujú aj klinické štúdie zhotovené poprednými dermatológickými odborníkmi z USA, ktoré preukázali, že HydraFacial a OxiJet má oproti iným rejuvenačným procedúram výrazne lepšie výsledky.

Ošetrenie pomocou HydraFacial sa postará o Vašu pleť úplne od základu. Vďaka Vortex - Fusion technológii sa do ošetrovanej pokožky dostanú glukosaminy, antioxidanty, peptidy, kyselinou hyaluronovou. Tieto látky sú telu vlastné a stárnutím, stresom a vonkajšími vplyvmi ich strácame a na pokožke sa objavujú vrásky, pigmentácie, akné a ďalšie nedokonalosti kože.

Toto ošetrenie čistí, odstraňuje odumreté bunky a vysáva mazové zátky. Po ošetrení bude Vaša pokožka hydratovaná, vypnutá a omladená.

Prístroj obsahuje rôzne koncovky a nadstavce, ktoré sú jednorázové, čím sa eliminuje riziko prenosu infekcie. Koncovka umožňuje difúziu špecifických roztokov počas ošetrenia. Jednotlivé pohyby špirálovitou koncovkou umožňujú efektívnu exfoliáciu . Pri každom pohybe sa robí niekoľkonásobná exfoliácia. Vďaka technológii, využívajúcej vákuum, je možné vysať nečistoty, odumreté bunky a prebytočný tuk z pokožky.

Ošetrenie vyhladzuje vrásky a jemné linky. Je vhodné najmä pre mastnú, problematickú a aknóznu pokožku s rozšírenými pórami. Taktiež je vhodné pri odstraňovaní hyperpigmentácii alebo pri poškodení pleti slnkom.

Oxy Jet Peeling

Oxy Jet Peeling je moderná a inovatívna technológia, ktorá expresne, supersonickou rýchlosťou dodá pokožke potrebnú hydratáciu a kyslík, preniká cez vrstvy pokožky, čím obnovuje jej stratenú prirodzenú sviežosť a elasticitu. Už po prvom ošetrení nastáva viditeľné zlepšenie.

Oxy Spray

Ošetrenie technológiou Oxy sprej má antioxidačné a antiseptické účinky. Ponúka dve možnosti použitia:

 • Pure Oxigen Spray– ošetrenie 96% čistým kyslíkom, ktorého výsledkom je jemná a hladká pokožka. Zároveň má aj upokojujúci účinok.
 • Oxygen & Ampulla Spray– účinok ošetrenia sa rozvinie pôsobením 96% čistého oxygénu a ďalších látok (napríklad kolagén, elastín, kyselina hyaluronová, vitamíny, minerálne látky, prípravok na ošetrenie vlasov).

Postup ošetrenia:

 • 1. Čistenie a exfoliácia – odstránenie odumretých kožných buniek pre obnovu novej zdravej pokožky.
 • 2. Chemický peeling – jemný peeling pomáha rozpustiť nečistoty a maz v póroch bez podráždenia.
 • 3. Extrakcia – bezbolestné mechanické podtlakové odsatie obsahu kožných pórov zabezpečí vyčistenie celého povrchu
 • 4. Rejuvenizácia – aplikácia peptidov, ktoré pomáhajú vyhladiť vrásky a stimulujú tvorbu kolagénu, čím sa zlepšuje pevnosť a pružnosť pokožky.
 • 5. Hydratácia a ochrana – antioxidanty a kyselina hyalurónová sú vortexovou (vírovou) technológiou „vtlačené“ do pleti pre ochranu a výživu.
 • 6. Oxy Spray - chladivý kyslíkový sprej a aktívne účinné látky, ktoré podráždenú pokožku nielen upokoja, ale zároveň ju stimulujú k regenerácii. Činný kyslík v koncentrácii 96% dokopy s mixom aktívnych látok je špeciálnou kyslíkovou sondou injektovaný do hlbších častí podkožia. Kyslíkovou terapiou aplikujeme účinné látky rovnako efektívne ako s klasickou ihlovou mezoterapiou, ale bez nepríjemných pocitov pre klienta.

Vital Injector – ihlová mezoterapia

Prístroj Vital Injector 2 Vám ponúka najaktuálnejšie vymoženosti mezoterapie. Novinkou prístroja je vyspelý mechanizmus zabraňujúci infekcii, ktorý zahŕňa jednorazový filter a vymeniteľné ochranné puzdro na aplikačnú ihlu. Hlavica špeciálne navrhnutého systému vstrekovania piatimi aplikačnými ihlami pomocou vákua nadvihne pokožku, aby sa bezbolestne a bezpečne ošetrili aj také citlivé miesta, ako napr. oblasti nad kosťou. Konštrukcia aplikačnej pištole prístroja Vital Injector 2 umožňuje, aby sa účinná látka pri nástrele dávkovala precízne, v rovnakom čase a v rovnakom množstve, v prednastavenom časovom intervale do primeranej hĺbky pokožky. V dôsledku toho sa minimalizujú materiálové straty, pretože neunikne ani kvapka účinnej látky. Pištoľ je ideálna na aplikáciu mezoterapeutických látok, na tzv. Drakula terapiu, na transport výplňových materiálov kvapalnej konzistencie, na rovnomerné rozdelenie vitamínov, terapeutických koktailov a pod. v žiadúcich vrstvách kože, resp. vlasovej pokožky hlavy (temena).

Použitie: redukcia vrások, facelift, omladenie tváre, ošetrenie vlasovej pokožky hlavy, redukcia jaziev a rozšírených pór, lipolýza.

Aplikujeme lekárske výplňové materiály zo švajčiarskej rady Apriline.

Omladenie pokožky, redukcia vrások, jaziev a rozšírených pór

Apriline Hydro

Vynikajúci výplňový materiál na bezprostredné podkožné vrstvy a špeciálne na citlivé oblasti ako očné partie, okolo pier, krk a dekolt. Koriguje jemné vrásky, pomáha nastaviť správnu hydratovanosť pokožky a zvyšuje jej elasticitu. Obsahuje biologicky syntetizovanú kyselinu hyalurónovú a čiastočne modifikovaný glycerol.

Účinky jedného Apriline Hydro ošetrenia trvajú po dobu 3 – 4 mesiacov, séria pozostávajúca z troch ošetrení (v intervale 21 dní) pôsobí po dobu 8 – 9 mesiacov.

Apriline Meso Skinline

Revitalizačný, hydratačný komplex pre mladšiu pleť, ktorý zlepšuje ochranu pleti pred starnutím.

 • Hydratuje pleť
 • Vyhladí povrchové vrásky
 • Zjemňuje pigmentové škvrny

Apriline Meso Ageline

Hlboký regeneračný komplex pre zrelú pleť – minimalizuje známky starnutia.

 • Zachováva pružnosť pleti
 • Stimuluje syntézu kolagénu
 • Dodáva mladistvý vzhľad

Ošetrenie vlasovej pokožky

Apriline Meso Hairline

Posilňujúci komplex pre zdravé vlasy a vlasovú pokožku hlavy.

 • Vyživuje vlasovú pokožku hlavy a vlasové folikuly
 • Stimuluje rast vlasov
 • Predchádza vypadávaniu a šediveniu vlasov

injekčná lipolíza

Pomocou prístroja Vital Injector aplikujeme lekársky materiál z rady Lypoless:

Lypoless ™ je najnovšie riešenie mezoterapie na trhu, ktoré využíva prírodné prísady na boj proti nadmernému ukladaniu tukov a utiahnutie vašej siluety.

Lypoless ™ obsahuje kombináciu účinných zložiek, kombinuje vedúce a najúčinnejšie ingrediencie na metabolizáciu tukov a tónovanie pokožky jedným jednoduchým ošetrením.

Kombinácia nasledujúcich štyroch komponentov spaľujúcich tuky vytvára jeden z najúčinnejších nástrojov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť požadovaný vzhľad tela.

Fosfatidylcholín - látka, o ktorej je známe, že odbúrava tuk a pôvodne sa používa na liečbu plaku pri srdcových ochoreniach. Štúdie ukazujú, že fosfatidylcholín lieči lokalizované tukové vankúšiky pod očami a na stehnách, bokoch, bruchu a krku.

L-karnitín - aminokyselina na oxidáciu tuku. Účinkuje tak, že prenáša tuk na mitochondriálnu vnútornú membránu, kde sa používa na výrobu energie. Bez L-karnitínu nemôže dôjsť k normálnemu spaľovaniu tukov, a keď sa aplikuje priamo do tukových depozitov, spôsobuje L-karnitín dramatické zvýšenie rýchlosti metabolizmu tukov.

Kyselina hyalurónová - prírodný zvlhčovač používaný v Lypoless ™ na sprísnenie a vyhladenie vzhľadu pokožky.

IGF-1 - rastový faktor používaný telom na zabezpečenie chudej svalovej hmoty a ukladanie tukových tkanív. IGF-1 a kyselina hyalurónová pôsobia súčasne na udržiavaní štíhlejšej a mladšej pokožky.

Ipl – intenzívne pulzné svetlo, lekársky laser

Anglická skratka IPL (intenzívne pulzné svetlo) znamená intenzívne pulzujúce svetlo. Intenzívne svetlo pracuje na princípe fototermolýzy t.j. zničenia vybraných buniek teplom. Prehrieva cievky, kozmetické, alebo kožné chyby, pigmentové alebo iné škvrny, ktoré sa tým následne odstránia, pričom okolité bunky zostanú neporušené. Prehriatie kolagénu pulzným svetlom vedie k neokolagenéze, čím sa predchádza vzniku jazvičiek po akné, zároveň pôsobí protizápalovo, redukuje tvorbu mazu a veľkosť pórov. Svetlo preniká 2-4 mm hlboko do pokožky a nepoškodzuje jeho povrch, epidermálnu vrstvu.

SHR – laserová epilácia

Princíp fungovania

SHR je zariadenie s pulzným svetlom (IPL), ktoré funguje na báze selektívnej fototermolýzy. Znamená to, že krátky, ale intenzívny svetelný impulz zo špeciálneho svetelného zdroja sa absorbuje v melaníne obsiahnutom v chlpe (alebo inom tzv. chromofóre, napríklad v pigmentových škvrnách, oxyhemoglobíne metličkových cievok atď.). Súčasne sa svetelná energia transformuje na tepelnú, ktorá zahreje a následne zničí štruktúru matrixovej bunky zodpovednú za rast chĺpkov, resp. iné cieľové štruktúry podľa prednastavenia. Pri aplikovaní adekvátnej dĺžky a intenzity impulzov nedochádza k poškodeniu pokožky.

Technológia SHR(Super Hair Remover) Expresná epilácia
 • Technológia SHR (Super Hair Remover) umožňuje odstránenie ochlpenia pokožky v skenovacom (pohyblivom) režime, ktorý je v prípade väčších partií rýchlejším riešením, a zároveň v dôsledku viacstupňovej emisie energie poskytuje príjemnejší pocit z ošetrenia.
 • zákrok je bezbolestný vďaka chladiacej hlavice
 • pre optimálny výsledok je potrbné 4-6 ošetrení v 3-6 týždňových intervaloch

Hyaluron Pen - Najnovší zázrak kozmetiky

Zavedenie kyseliny hyalurónovej do pokožky je teraz možné úplne novým spôsobom - vďaka Hyaluron Pen, čo sa nedeje ihlou, ale len tlakom vzduchu. Kyselina hyalurónová sa plní do dávkovacej komory a zavádza sa pod pokožku so silným tlakom vzduchu. Kvapalina sa šíri pod pokožku a vytvára objem.

Plazmalifting očných viečok

Novinka v estetickej medicíne, moderný prístroj využívajúci technológiu plazmového výboja. Prístroj pre neablatívnu chirurgiu, ktorý spôsobil revolúciu v terapeutickom prístupe v dermatologickej a kozmetickej chirurgii. Vďaka tejto novej technológii je možné dosiahnuť rovnaké výsledky ako v tradičnej plastickej chirurgii, avšak bez nutnosti narkózy, ktorá pacienta nevystavuje zbytočným rizikám a nezanecháva jazvy!

Cieľom ošetrenia je úprava poklesnutých viečok, odstránenie vrások v očnom okolí.

Výsledky sú viditeľné ihneď po prvom ošetrení!

Po ošetrení je koža 4-5 dní mierne začervenalá s povrchovými tenkými chrastičkami. Vhodné je ošetrovanie epitelizačnými krémami s vysokým ochranným faktorom. Tento zákrok pacienta neobmedzuje v jeho bežných denných aktivitách a je veľmi dobre tolerovaný.

Plazma Pen - Odstránenie kožných výrastkov, fibrom

Pomocou zdravotníckeho prístroja Plazma Pen odstraňujeme starecké bradavice, kožné výrastky, fibrómy, rozšírené žilky, akné, pigmentové škvrny či jazvy za pár sekúnd bez poškodenia okolitého tkaniva a bez krvácania.

MEZOPEN – mikroihličková mezoterapia

Charakteristika prístroja: predstavuje absolútne nový pohľad na kozmetické ošetrenie pleti, najinovatívnejší prístroj na kozmetickú mezoterapiu. Prístroj bol vyvinutý na efektívnejšiu a bezpečnejšiu penetráciu účinných látok šetrnejším, presnejším, intenzívnejším a maximálne hygienickým spôsobom ako dermarollerom.

Jedinečná mikoihličková technológia, ktorá má zvýšený účinok pri novotvorbe kolagénu a elastínu.

Počas ošetrenia dochádza k mikroperforácií pokožky a cez vytvorené malé kanáliky sa účinné látky dokážu vpraviť do hlbších štruktúr pokožky. Oproti dermarolleru jeho obrovskou výhodou je podstatne menší nepríjemný pocit počas ošetrenia a jemnejší spôsob poranenia pokožky. MEZOPEN je vhodný na ošetrenie kontúr celej tváre vrátane aj ťažšie dostupných miest napr. okolo nosa, pri očiach a pod. Dĺžka ihličiek a rýchlosť ich vibrácií je nastaviteľná podľa typu pokožky a ošetrovanej lokality.

MEZOPEN je prístroj, ktorý používa cartridgové ihly - pre každého klienta osobitne. Takýmto spôsobom je zabezpečená maximálna hygiena - oproti dermarolleru.

Pri ošetrení je dôležité používať DERMATOCEUTICKÉ prípravky, ktoré sú schválené na hĺbkové vpravovanie. Ošetrenie prístrojom MEZOPEN má veľmi silné účinky, ktoré sa dajú porovnať s frakčným laserom a inými invazívnejšími metódami. Ošetrenie sa doporučuje vo forme kúry 3-5 sedení.

MEZOPEN je prístroj, ktorý používa cartridgové ihly - pre každého klienta osobitne. Takýmto spôsobom je zabezpečená maximálna hygiena - oproti dermarolleru.

Mikrodermabrázia

Špeciálne prístrojové ošetrenie kryštálová mikrodermabrázia, ktoré za pomoci jednorazového korundovaného kryštálu odstraňuje:

 • odumretú rohovinovú vrstvu pokožky
 • nadmernú tvorbu mazu
 • pigmentové škvrny
 • vyrovnáva nerovnosti kože
 • zjednocuje tón pokožky a pleť ľahko vstrebáva výživu zo sér a krémov

Odstránenie rohovinovej vrstvy a nečistôt, pomocou intenzívneho mechanického peelingu vedie k vyčisteniu pórov a k zlepšeniu dýchania kože. Účinky ošetrenia: zrýchľuje metabolizmus a bunkový cyklus, podporuje vstrebávanie účinných látok, zlepšuje prekrvenie kože, zvyšuje príjem kyslíka v bunkách.

Odporúča sa pre každý typ pleti. Frekvencia závisí od typu a hrúbky pokožky.

 • Afrodita Spa

 • Tel: +421908306558
 • Veľký Meder
 • Promenádna 2107/10
 • 932 01 Veľký Meder
 • Slovakia